MSB’den 5’inci Malazgirt paylaşımı

Milli Savunma Bakanlığı, “Malazgirt’ten Dumlupınar’a Bitmeyen Destan” belgeselinin beşincisini yayımladı. Belgeselde, Afyon Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz’a ilişkin detaylar anlatıldı.

MSB’den 5’inci Malazgirt paylaşımı
MSB’den 5’inci Malazgirt paylaşımı MedyaTest
Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla “Malazgirt’ten Dumlupınar’a Bitmeyen Destan” belgeselinin 5’incisi yayımladı. Söz konusu belgeselde, Afyon Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz’a ilişkin detaylar aktarıldı.

“KARADA, DENİZDE VE HAVADA DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU SALARIZ”
30 Ağustos 1922 gününde Yunan ordusunun büyük bir bozguna uğratıldığının hatırlatıldığı belgeselde, Türk ordusunun milletinin büyük desteği sayesinde Kurtuluş Savaşından gururla çıktığı belirtildi. Ayrıca bu zaferle sadece vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılmadığı, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin sağlam temeller üzerine kuruluş sürecinin de başlamış olduğu ifade edildi. Ayrıca belgeselde, “Ordusu ve milletiyle emsalsiz bir destan yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği, çağdaş ve güçlü bir toplumun, çağdaş ve güçlü ordusu olarak bizler Türk milletinden aldığımız güç ve binlerce yıllık birikimimiz, modern silahlarımız, eğitim ve disiplin anlayışımızla; karada, denizde ve havada dosta güven, düşmana korku salarız” ifadeleri kullanıldı.
genel genel haberler son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya’da nesli tükenmekte olan kaplana araba çarptı
Rusya’da nesli tükenmekte olan kaplana araba çarptı
Yemen'de koalisyona ait savaş uçağı düştü
Yemen'de koalisyona ait savaş uçağı düştü
Bingöl’de otobüs şoföründen örnek davranış
Bingöl’de otobüs şoföründen örnek davranış