büyü

Mesele ışıksa, Devletin ışıkları hiç sönmez..!

Mesele ışıksa, Devletin ışıkları hiç sönmez..!
Mesele ışıksa, Devletin ışıkları hiç sönmez..! Şehzade Orhan Osmanoğlu
Değerli Dostlarım ,
Bu ülkede din adına ahkam kesenleri de gördük, bilim adına atıp tutanları da gördük. Kendini ilgilendirmeyen konularda, her alanda herşeyi söyleyebilme hakkını kendinde gören pek çok kişinin varlığına şahit olduk.

Bu hafta yine böyle açıklamalardan biriyle gündeme gelen bu defa devletin koskoca AYM üyesi Engin Yıldırım bir tweetinde AYM binasının dış cepheden çekilmiş bir resmiyle birlikte "Işıklar yanıyor" ifadesini kullanarak provakatif bi açıklama yapmıştı.

2018 yılında Anayasa Mahkemesi Başkan vekiliyken HDP Eş Genelbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğunun devamına karşı çıkmasıyla bilinen Yıldırım'ın bu tweeti akıllara genellikle darbe dönemlerinde kullanılan "Genelkurmay'ın ışıkları yanıyor" şeklindeki ifadeye benzetildi ve o anlamda kullanıldığı düşünülerek büyük tepki çekti.

Yıldırım'ın paylaşımına hükümetten art arda tepkiler geldi.
Sayın Başkanımız Erdoğan'dan "Talihsiz bir paylaşımdı, keşke yapmasaydı. Kaldı ki bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi. AYM üyesinin böyle bir sürecin içerisinde farklı bir şekilde yer alması adeta siyasete soyunması... Çok arzu ediyorsan siyasete girersin bunu ve daha ötesini da söyleyebilirsin." Diyerek tepkisini dile getirdi.

İçişleri Bakanlığı da bu tweete bir gönderme yaparak: "Işıklarımız hiç sönmüyor" yazan bir tweet attı.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise Yıldırım'ın paylaşımı ile ilgili olarak, yargı mensuplarının "geçmişte de örneklerini gördüğümüz gibi aktivizm içerisine girecek bir kurum değildir" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da "AYM üyesi olmuş birinden devlet adabı, yargıç ağırlığı ve ciddiyeti beklemek hakkımız!" diyen Turan, "Bu imalı ifadenin ne demek olduğunu bilmiyor muyuz?! Bu ne saçmalık, kendinize gelin!" ifadelerini kullandı.

Elbette bir AYM üyesinin bu sözlerin vakti zamanında ne anlamda kullanıldığını bilmemesi imkansız. Şimdi büyük tepki üzerine her ne kadar yanlış anlaşıldığını, aslında darbe imasında bulunmadığını söylese de bu millet bu tarz meselelerde ne düşüneceğini, neyin ne amaçla söylendiğini bilecek basirete sahiptir ve bunu unutmayacaktır.

Allah'a emanet olunuz!
AYM üyesi Engin Yıldırım Tweet AYM binası Bülent Turan Şehzade Orhan Osmanoğlu Makale Oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500