büyü

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel; 'Basın Milletin Müşterek sesidir'

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Okan Geçgel'i ziyaret etti.

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel; 'Basın Milletin Müşterek sesidir'
CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel; 'Basın Milletin Müşterek sesidir' MedyaTest

Yerel medyanın sorunları ve internet gazeteciliğiyle ilgili konuların görüşüldüğü ziyarette milletvekili Atilla Sertel, 'Basın milletin müşterek sesidir' dedi.

CHP İzmir Milletvekili ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Eski Genel Başkanı Atilla Sertel, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Kayseri'ye geldi. Gazeteci kökenli milletvekili Atilla Sertel'in ilk durağı Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti oldu. Ziyarette Atilla Sertel'e CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Ümit Özer eşlik etti. Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Okan Geçgel, Onursal Başkan Üstün Tuncer ve üyeler tarafından ağırlanan CHP'li heyet gazetecilerin sorunlarını dinledi.Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Okan Geçgel, "Gazetecilin özlük haklarının iyileştirilmesi ve Sarı Basın kartından tüm çalışan gazetecilerin yaralanması noktasında desteklerinizi bekliyoruz. Anadolu basının ekonomik sorunları can yakmaktadır. İnternet gazeteciliğinin yaygınlaşmasıyla birlikte dezenformasyon artmıştır. İnternet haberciliğiyle ilgili yeni bir basın kanununun çıkartılması elzem bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu konuda gazetecilerin desteklenmesi ve yasa taslağının Meclis’ten çıkarılması için gereken desteği bekliyoruz" diye konuştu.

CHP İzmir Milletvekili Atilla Serter ise basının milletin müşterek sesi olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, "Anadolu basının yaşadığı sıkıntıları yakından biliyorum. Gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için gereken adımları atıyoruz. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan internet gazeteciliğinin kanun çerçevesinde yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Her zaman olduğu gibi bu konuda da gazetecilerin yanında yer almaya ve haklarını savunmaya devam edeceğiz" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Okan Geçgel Haber Oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500