Çölün köleleri

Dünya üzerindeki terör konfigürasyonu tüm hızıyla devam etmekte. Afganistan, Pakistan, Hindistan, İran, Çin, Suriye, Irak Türkiye, Arap yarımadası ve Filistin. Hepsinde Müslümanlar ve Türkler yaşıyor.

Çölün köleleri
Çölün köleleri Galip Gezer

Gertrude Bell'den, Lavrence'den beri hatta daha da geriye gidersek Alman ve İngiliz arkeologlara kadar götürebiliriz bu süreci. 

Osmanlı'ya ihanet, İngiliz’e biat, Yahudi’ye özenti, Çin'e idam, İran'a devrim, Irak'a zulüm, Suriye'ye sürgün, Mısır'a darbe, Filistin toprak kaybı, Türkiye'de birliğin ve dirliğin artması ile sonuçlanan olaylar silsilesi. Çünkü bu kargaşada tek ilerleyen ülke Türkiye'dir. 

Ölen çocuğun, kadının, yaşlının ve askerin haddi hesabı yok. Ya hu; Siz ne vicdansız, ne ahlaksız, ne vurdumduymaz bir güçsünüz. Ne harbin etikliği var ne garbın ahlakı. 

Irak’a savaş açtınız milyonlar öldü hala toparlayamadılar, Suriye'ye savaş açtınız olan bize oldu 5 milyon mülteci... 

Mısır'a darbe binlerce idamı getirdi, Filistin'in ki 100 yıllık kanayan yaradır. 

Taa 1. Dünya Savaşı'ndan beri vahhabiler hem Irak'da hem Arabistan'da hem de emirlikler de başa geçtiler de ne oldu? İngiliz prenseslerle yatıp kalkmalar, fütursuzca silahlanma çabaları, ahlak yoksunu yaşamınız sizleri o çöllere gömecektir.

Hayatında bir kere Pakistan'a gittin 100'e yakın insan öldü. Bre gerizekalı, uzakbatılılar senin paranı kullanarak, seni kendi adına elçi yapıyorlar. Bir kavmin düşebileceği en alçak duruma soktunuz kendinizi. Yüzyıldır kullanılıyorsunuz...

Ogün bugündür adına Petrol Savaşı denen bir illet yüzünden akan kanı durduramadınız ve bitene kadar da 40 yıl durduramayacaksınız. Bir toplu iğne bile üretmiyorsunuz, üretemiyorsunuz. 

Kabe'nin topraklarınızda bulunması nesebiyle hep bizler gibi Türk ve Müslüman toplumlar nezdinde bir değer gördünüz. Ama bir yere kadar bunun da bir sonu gelecektir. Dünya ortalamasına göre toplumların yüzde 25'ine (emekli kamu çalışanı ve taşeron dahil) hükümetler bakmaktadır. Maaş verilerek bakılan bu kesim çoğu zaman sessizdir. Ama bu rakamlar Arap yarımadası'nda yüzde 80'leri geçmektedir. 

Petrolünüz bittiğinde çölde çadırınızda deve sütü içerken batı, bir gün gelecek ve elinizde olan tüm parayı demokrasi adına alıp götürecektir. Ve sen arkanı döndüğünde 1000 metrelik kule sahibi olduğunu göreceksin ama elinde bir lokma ekmeğin olmayacak. 

Siz çöl köpekleri öyle necis bir milletsiniz ki, ilintili olduğunuz her toplumun üretkenliğini azaltıyorsunuz. Petrolü bulduktan sonra yüzlerce yıllık ilim, bilim ve ahlakınızı kaybettiniz. Ve hiçbir zaman da o eski tıp, ilim ve bilginize ulaşamayacaksınız. Çünkü onu artık doğuya ve batıya kaptırdınız. 

5000 yıl sonra bile tarih sizin gibi bir milleti yazmayacaktır. 

Yazıma yine Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözü ile son vererek esenlikler diliyorum. 

"Ecdadın yazdığı tarihi okumaktan aciz olanlar, düşmanın yazdığı tarihi yaşamaya mecburdurlar"

Kaynak: OGÜNHaber

son dakika haberler galip gezer köşe yazısı arabistan
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benim safım ve durduğum yer..!
Benim safım ve durduğum yer..!
Bave Kurdan (Kürtlerin Babası) Sultan Abdülhamid
Bave Kurdan (Kürtlerin Babası) Sultan Abdülhamid
Sıfır değil, ikinci el konut satışları patladı! 'KDV, Tapu Harcı ve Faiz İndirimi Politikası'nda bir hata mı var?
Sıfır değil, ikinci el konut satışları patladı! 'KDV, Tapu Harcı ve Faiz İndirimi Politikası'nda bir hata mı var?
Soru ve cevaplarla 'Kişisel Verileri Koruma Kanunu' (KVKK)
Soru ve cevaplarla 'Kişisel Verileri Koruma Kanunu' (KVKK)